Sopot we dwoje – poznaj atrakcyjne noclegi nad morzem dla zakochanych!

Sopot we dwoje

Sopot i apartament nad morzem to marzenie wielu par, które chcą spędzić romantyczne chwile na wspólnym wyjeździe. Odpowiednio tanie noclegi to jednak nie wszystko – należy również stworzyć plan tego, co chcecie zobaczyć podczas pobytu w perle Trójmiasta. Jakie atrakcje skrywa Sopot dla Ciebie oraz dla bliskiej Tobie osoby? Dzięki temu artykułowi zaplanujesz wyjazd marzeń!

Sopot” znaczy tyle, co „szumiący potok” – nic dziwnego, że to wspaniałe miasto jest dla wielu par miejscem, z którego bije źródło ich uczucia. Nic tak nie zbliża jak nocleg w eleganckim apartamencie z widokiem na morze…

Dlatego Sun & Snow przygotowało dla Ciebie krótki plan wycieczki do Sopotu, który pozwoli Ci miło spędzić czas z ukochaną osobą oraz znaleźć wymarzone apartamenty nad morzem w przystępnej cenie.

Sun & Snow, tanie noclegi Sopot

Sopot – romantyczne miejsca dla zakochanych i tanie noclegi

Oczywiście pierwszą atrakcją, do której kierują się wszystkie pary, jest Molo w Sopocie – najdłuższa tego typu konstrukcja nad Morzem Bałtyckim. Jednak mało kto zna ciekawostki związane z historią tego wyjątkowego miejsca:

  • W 1948 r. Molo w Sopocie miało został rozebrane – jako „relikt przeszłości” nie spodobało się komunistycznym władzom;

  • Aż 89% całkowitej konstrukcji Mola (458 m) znajduje się nad morzem, a jedynie 53 m biegną po lądzie;

  • Podstawowa część Mola zwana jest „stegiem” lub „trzonem”.

Jeśli Sopot to dla Ciebie przede wszystkim tani nocleg w pobliżu Mola, zastanów się nad wyborem apartamentu w odrestaurowanej kamienicy, która znajduje się niemalże w centrum miasta, czyli w apartamencie Chopin.

Sopot we dwoje

Sun & Snow, tanie noclegi Sopot

Opuszczając Molo warto jeszcze zahaczyć o sopocką Latarnię Morską, która powstała w 1903 r. i pierwotnie pełniła funkcję… komina kotłowni w Zakładzie Balneologicznym. Latarnia idealnie nadaje się jako atrakcja dla zakochanych z 2 powodów:

  • Liczy sobie 39 m wysokości, co zapewnia doskonały widok na Morze Bałtyckie, Sopot oraz Gdynię;

  • Latarnię można zwiedzać do zmierzchu – oznacza to, że z jej szczytu można podziwiać zachód słońca…

Na północ od Mola zakochani mogą zobaczyć Park Północny, pamiętający jeszcze początki XX wieku. Dlaczego warto wybrać się w to miejsce?

  • W czasie spaceru do potoku Swelina, stanowiącego granicę oddzielającą Sopot od Gdyni, można poznać całą dziką roślinność porastającą park (świerki, śnieguliczki, kasztanowce);

  • Blisko wejścia do parku i Mola znajduje się tzw. Szafa Romana Polańskiego – rzeźba nawiązująca do etiudy filmowej Polańskiego pt. Dwaj ludzie z szafą, którą częściowo kręcono w Sopocie;

  • W parku znajdują się ścieżki dla rolkarzy, więc jeśli korzystacie z tego „środka transportu”, to macie świetną okazję do wspólnej zabawy.

Sopot plaża

Sun & Snow, tanie noclegi Sopot

Po spacerze Parkiem Północnym zakochana para może śmiało udać się na drugi koniec Sopotu – na Łysą Górę, w pobliżu której znajduje się apartament Dolina Gołębiowska, kolejny tani nocleg dla dwojga. Malowniczy, pokryty śniegiem stok oraz szczyt znajdujący się na wysokości 110 m. n. p. m. czyni z Łysej Góry wspaniałe miejsce dla spędzania czasu we dwoje.

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: