Lotnisko Chopina Warszawa

Lotnisko Chopina

Największym portem lotniczym na terenie Polski jest Lotnisko Chopina. Zanim przybrało obecną formę, przeszło szereg renowacji i burzliwych przygód. Dzisiaj obsługuje pasażerów latających do najdalej oddalonych od naszego kraju zakątków świata.

 

Lotnisko Chopina

źródło: wikimedia.org

Nazwa

Od początku swojego istnienia, a więc od roku 1934, lotnisko nosiło nazwę port Lotniczy Warszawa – Okęcie. Dopiero w roku 2001 pojawiło się imię Fryderyka Chopina. Ciekawostką jest fakt, że formalnie nazwa została zarejestrowana dopiero w roku 2010. Zmieniając nazwę, podkreślano, że więcej powie ona zagranicznym turystom, którzy coraz częściej przylatują do Polski.

Ruch pasażerski

Lotnisko Chopina obsługuje największą liczbę pasażerów w całej Polsce. Odlecieć można stąd nie tylko do krajów europejskich, ale także do Afryki, Azji oraz Ameryki Północnej. Około sto połączeń rejsowych oraz ogromna liczba połączeń czarterowych stanowią znak rozpoznawczy tego doskonale wyposażonego portu lotniczego.

Daje na temat ruchu lotniczego podają, że liczba pasażerów korzystających z lotniska Chopina nieustannie wzrasta. W październiku tego roku odprawionych zostało tutaj ponad dziewięćset tysięcy ludzi, co stanowi blisko o dziewięć procent więcej niż w roku ubiegłym.

Terminale

Lotnisko Chopina posiada obecnie dwa terminale:

–        A

–        General Aviation

Ten pierwszy zlokalizowany jest przy ulicy Żwirki i Wigury, drugi zaś położony jest przy ulicy 17 stycznia. Służy do odprawy pasażerów, którzy korzystają z prywatnych samolotów lub podróżują maszynami korporacyjnymi.

Kontakt

Dane kontaktowe Lotnisko Chopina Warszawa

P.P. „Porty Lotnicze”
ul. Żwirki i Wigury 1
00-906 Warszawa

Informacja lotniskowa tel.: +48 22 650 4220
Centrala Portu Lotniczego tel.: +48 22 650 1111