Pomysł na tanie pokoje nad morzem? Sarbinowo i Kąty Rybackie!

Kołobrzeg, Gdańsk, Sopot czy Gdynia to wspaniałe miejsca na wypoczynek nad polskim morzem. Co jednak zrobić, jeśli odwiedzałeś te miasta setki razy lub nie chcesz już wydawać dużych pieniędzy na nocleg z widokiem na morze?

Rozwiązaniem są małe nadmorskie miasteczka, takie jak Kąty Rybackie i Sarbinowo. Dzięki nam zaplanujesz jesienny wyjazd nad Bałtyk w wydaniu, którego jeszcze nie widziałeś.

Sarbinowo i Kąty Rybackie

Znalezienie tanich noclegów blisko morza to prawdziwe utrapienie dla turystów, którzy chcą odpoczywać w największych kurortach w Polsce. Nawet poza sezonem bardzo trudno jest o taki nocleg, w którym cena odpowiadałaby jakości. Na szczęście liczba małych miejscowości letniskowych znajdujących się nad Morzem Bałtyckim jest tak duża, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dziś z Sun & Snow poznasz dwie spośród nich – Kąty Rybackie oraz Sarbinowo. To urokliwe miejsca, w których oprócz malowniczych plaż znajduje się wiele innych atrakcji. Sprawdź sam!

Kąty Rybackie – tani nocleg blisko przyrody

Kąty Rybackie to wieś znajdująca się na obszarze Mierzei Wiślanej, między Sztutowem a Krynicą Morską. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1643 r., jednak początki osadnictwa to rok 1680, kiedy to angielski kupiec H. Wilhelm Ramsey wybudował w Kątach dworek. Jak wskazuje nazwa miejscowości, powstała ona z myślą o portach rybackich, które do dzisiaj oferują turystom odwiedzającym Kąty świeże i smaczne ryby.

Najważniejsze atrakcje, do których warto zajrzeć przy okazji pobytu w Kątach Rybackich, to:

  • Rezerwat ornitologiczny w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana – utworzony w 1957 r. z myślą o ochronie miejsc lęgowych kormorana czarnego oraz czapli siwej. Na terenie rezerwatu znajduje się największa kolonia kormoranów w Polsce.

  • Muzeum Zalewu Wiślanego – znajdują się w nim m.in. zabytkowe łodzie, którymi przez wiele lat pływali rybacy z Kątów, oraz tzw. barkas, używany do pokonywania terenów zalewowych.

Tani nocleg w Kątach Rybackich zagwarantujesz sobie rezerwując apartament w Kąty Rybackie Marina. Miejsce to może pochwalić się luksusowymi warunkami pobytu oraz doskonałą lokalizacją – znajduje się kilka kroków od malowniczego Zalewu Wiślanego.

Kaczuszka na plaży

Sarbinowo – tanie pokoje nad morzem i piękne wybrzeże

Sun & Snow, Sarbinowo i Kąty Rybackie

Sarbinowo znajduje się bardzo blisko Mielna, jednej z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Mimo że pierwsze informacje o Sarbinowie pochodzą już z 1309 r., to w XIX w. wieś ta niemal została pochłonięta przez Bałtyk, który coraz bardziej podmywał brzeg. Aby temu zapobiec, w 1910 r. postawiono wzdłuż plaży mur oporowy o długości 1 km.

Sarbinowo podbija serca turystów przede wszystkim piękną plażą oraz wybrzeżem, na którym podziwiać można efektowne przykłady erozji morskiej. Najciekawszym zabytkiem znajdującym się w tej miejscowości jest zdecydowanie neogotycki Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wybudowany w 1857 r. Wewnątrz świątyni znajdują się unikalne stacje Drogi Krzyżowej, której autorem jest… Jerzy Nowosielski, najwybitniejszy polski malarz sakralny XX wieku.

Po długich nadmorskich spacerach oraz podziwianiu malarstwa Nowosielskiego, czas odpocząć wdychając świeże, pełne jodu powietrze z pokoju z widokiem na morze. Tani nocleg w pobliżu plaży zapewnią Ci apartamenty LIDO, z których podziwiać można klify i wydmy.

Masz inny pomysł na wypoczynek? Sun & Snow ma dla Ciebie specjalną ofertę apartamentów w całej Polsce!

Wypoczynek nad morzem

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: