Wiosenny relaks w Trójmieście

Odpoczynek nad Bałtykiem tylko latem? Niekoniecznie! Przekonaj się, jak wspaniale prezentuje się polskie morze w maju, gdy na plażach nie ma jeszcze dużo turystów. Spacery sopockim molo, zwiedzanie gdańskich plaż, a może wizyta w gdyńskim porcie? Sprawdź, dlaczego warto spędzić w tych miejscach swój urlop.

Północna część Polski jest regionem chętnie odwiedzanym przez turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Morze Bałtyckie zachwyca o każdej porze roku. Choć zimna temperatura wody nie pozwala jeszcze na morskie kąpiele, warto wybrać się w to miejsce i odpocząć na jednej z setek polskich plaż. Możliwości masz wiele – przed Tobą rozciąga się pespektywa zwiedzania nawet 770 kilometrów wybrzeża.

Zobacz, które miejsca w północnej części Polski są warte odwiedzenia.

 1. Najpiękniejsze plaże w Gdańsku

Podróż po Trójmieście najlepiej rozpocząć w Gdańsku. Znasz już wszystkie zabytki Rynku? Wsiądź w tramwaj, który zawiezie Cię bezpośrednio pod samo wejście na plaże. Do wyboru masz Brzeźno, Przymorze oraz Jelitkowo.

Apartamenty w Gdańsku przy plaży są idealne zarówno dla tych podróżujących samotnie, jak i dla kilkuosobowych wycieczek. Możesz więc zorganizować grupowy wyjazd dla całej rodziny lub paczki przyjaciół. Nocleg w jednym z eleganckich apartamentów Sun & Snow pozwoli Ci nabrać sił przed wizytą w kolejnej części Trójmiasta.

Plaże Gdańsk

 1. Nadmorskie atrakcje w Sopocie

Drugi dzień swojego urlopu poświęć na zwiedzanie Sopotu. W maju na wybrzeżu panuje spokojna atmosfera. Można tu spotkać niewielu zwiedzających, a nadmorska promenada nie jest jeszcze zapełniona stoiskami z pamiątkami.

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w Sopocie, koniecznie wybierz się na największe w Polsce molo. Spacer ponad 400 m w głąb Zatoki Gdańskiej to wyjątkowa okazja do sfotografowania miasta od strony morza.

Będąc w Sopocie koniecznie zobacz też:

 • ulicę Bohaterów Monte Cassino – reprezentacyjną część Sopotu, prowadzącą do wejścia na molo,

 • latarnię morską – o wysokości 30 m,

 • Krzywy Domek – jeden z najciekawszych obiektów architektonicznych znany nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wewnątrz budynku mieści się centrum handlowe oraz siedziba radia.

Większość apartamentów w Sopocie znajduje się w centralnej części miasta. Choć część miejsc noclegowych położonych jest na obrzeżach tego fragmentu Trójmiasta, z każdego z nich można się bardzo szybko dostać zarówno na wybrzeże, jak i do głównej części Sopotu.

Poaflowany do Sopot

 1. Port morski w Gdyni

Ostatnim punktem wiosennej podróży przez Trójmiasto jest Gdynia. Bez względu na to, czy podróżujesz sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi, odwiedź jeden z najbardziej znanych portów. Poza obserwowaniem wpływających i wypływających wycieczkowców, kontenerowców i małych kutrów, możesz w tym miejscu odwiedzić statek-muzeum „Dar Pomorza” nazywany także „Białą Fregatą”. Zbudowany w 1909 r. okręt służył w Polskiej Marynarce Handlowej aż do 1982 r. Później wycofano go służby, aby dziś mógł być dostępny dla turystów.

Zwiedzanie „Daru Pomorza” podzielone jest na kilka etapów, w których kolejno możesz zobaczyć:

 • międzypokład – będący kiedyś miejscem noclegowym dla praktykantów. Dzisiaj znajdują się w nim stare fotografie statku, plany pokładów i mapy Bałtyku,

 • maszynownię – z silnikiem, pompą i sprężarką,

 • magazyn żagli – gdzie kiedyś znajdowało się nawet 2260 m3 materiału,

 • pomieszczenie oficerskie – ze zbiorem pamiątek Karola Borchardta – marynisty i pisarza, podróżującego na statku w latach 1938–1939.

 • pokład – ze stanowiskiem sterowym, kabinami – radiową i nawigacyjną i masztami osiągającymi wysokość 42 m,

 • kuchnię – w której kiedyś przygotowywano ponad 200 posiłków dziennie,

 • dziobówkę – z „Dzwonem Zwycięstwa” .

Gdzie zarezerwować nocleg w Gdyni? Bez względu na to, czy wybierzesz apartament blisko plaży (np. na Kamiennej Górze), czy bliżej centrum miasta (przy ul. Świętojańska), możesz liczyć na bardzo komfortowe warunki i przemiłą obsługę.

Port Gdynia

Nie czekaj do wakacji – czas na kilka dni wolnego możesz znaleźć zawsze. Spakuj plecak, zarezerwuj jeden z apartamentów na stronie Sun & Snow i rozpocznij niezapomnianą przygodę. Ona już na Ciebie czeka!

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: