Najlepsze linie lotnicze świata

 

Najlepsze linie lotniczeświata

Każda podróż powinna być nie tylko bezpieczna, ale również komfortowa. Jeśli myślimy o liniach lotniczych, warto poruszać się takimi, które są w stanie zaoferować jak najlepsze warunki podróży. Każdego roku Skytrax (organizacja przedstawicieli branży lotniczej) przygotowuje zestawienie najlepszych linii lotniczych na świecie. Oto zestawienie tych, którymi najbezpieczniej i najwygodniej można się poruszać.

 

Pod wieloma względami najlepsza w 2014 r. okazała się linia lotnicza Cathay Pacific Airways, która należy do Hong Kongu. Na drugim miejscu znalazły się linie Qatar Airways, a kolejne pozycji zajęły Singapore Airlines oraz Emirates, która w poprzednim roku zajmowała pozycję światowego lidera. W przypadku europejskich linii lotniczych zaszczytny tytuł najlepszych uzyskały Turkish Airlines. Doceniona została także linia Norwegian.

 

Podział światowych linii lotniczych odbył się na różnych płaszczyznach. Pod uwagę były brane liczne kryteria, a według każdego z nich wybierano linie lotnicze należące do różnych klas (ekonomicznej, biznesowej itp.). Pod względem najlepszego cateringu zwyciężyły linie Turkish Airlines (w klasie biznesowej), Quantas Airways (w klasie premium economy) oraz Thai Airlines (economy class).

 

Zeszłoroczny lider, czyli Emirates, nadal prowadzi prym – tym razem pod względem najlepszego wnętrza (kabiny) w samolotach pierwszej klasy. W tej dziedzinie wyróżnione zostały również Singapore Airlines, AirAsiaX, Air New Zeland oraz Saudi Arabian Airlines. W plebiscycie rozpatrywano również , którzy przewoźnicy są najlepsi w konkretnych regionach (w Europie zwyciężyły regionalne linie Aegean Airlines). Była też – wspominana już wyżej – oddzielna kategoria dla linii w Europie.

 

Oczywiście nie mogło też zabraknąć kategorii poświęconej tak zwanym tanim liniom lotniczym, które ze względu na niskie ceny cieszą się stale rosnącą popularnością turystów. To właśnie w tej dziedzinie doceniono europejskiego przewoźnika Norwegian.

 

Wybierając wyróżnionych wyżej przewoźników, można mieć pewność, że lot będzie odbywać się w komfortowych warunkach.

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: